http://www.panasonic-parallel.com/new/images/parallel/panasonic.png

34 24 41 88 021

Info@panasonic-parallel.com

http://www.panasonic-parallel.com/new/images/parallel/panasonic.png

دوربینهای مدار بسته آنالوگ

 

دوربین مداربسته آنالوگ

 سیستم مداربسته آنالوگ یک سیستم مداربسته است که در مقابل سیستم شبکه قرار میگیرد. امروز سیستمهای کاملا انالوگ دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند و اصطلاح سیستم مداربسته انالوگ معمولا در مورد سیستم های نیمه انالوگ مورد استفاده قرار می گیرد.

چرا این سیستم را انالوگ می نامند؟

در سیستم مداربسته انالوگ تصاویر دریافت شده به وسیله دوربین به صورت آنالوگ به دستگاه ضبط کننده ارسال می شوند. در گذشته کار ضبط تصاویر نیز در دستگاه VCR به صورت انالوگ صورت می گرفت اما امروزه دستگاه های ضبط انالوگ از رده خارج شده اند.

اجزای سیستم انالوگ

برخی از تجهیزات مورد استفاده در تجهیزات مداربسته در دو سیستم انالوگ و شبکه مشترک هستند ولی تجهیزات مختص سیستم آنالوگ تجهیزات زیر هستند: 

  • دوربین مداربسته انالوگ: تصاویر را دریافت کرده و انها به صورت سیگنالهای آنالوگ به خروجی می فرستد.
  • دستگاه DVR: تصاویر را از دوربین دریافت کرده آنها به صورت دیجیتال در آورده و امکان نمایش، ضبط و تغییرات دیجیتال بر روی آنها را فراهم می کند.
  • کابل کواکسیال RG59: وظیفه انتقال سیگنالهای آنالوگ تصویر از دوربین به DVR را بر عهده دارد.

مزایای سیستم آنالوگ

(برای مقایسه سیستم انالوگ و شبکه این مطلب را بخوانید) 
هزینه پایین: اولین و مهمترین قابلیت سیستم های آنالوگ کم هزینه بودن آنهاست. این قابلیت امکان استفاده از این دوربین را برای بسیاری از مصرف کننده گان ایجاد می کند. 
سادگی: سادگی سیستم آنالوگ امکان نصب آن توسط افراد با اطلاعات فنی متوسط را به وجود می آورد و عیب یابی آن در آینده را کم هزینه تر و سریعتر میکند. 
سرعت فریم زنده: در دوربین های آنالوگ حتی در صورت افزایش کیفیت هیچ گونه افت فریمی در خروجی دوربین ایجاد نمی شود. گرچه ممکن است در زمان ضبط در دستگاه DVR تعداد فریم های تصویر کاهش یابند. 

دوربین مداربسته آنالوگ

در زمانی که ما برای تجهیز کردن مکان مورد نظرمان تصمیم به خرید دوربین مدار بسته می نماییم با این مسئله رو به رو می شویم که نوع دوربین ها آنالوگ باشد یا تحت شبکه؟

در آموزش های موجود در سایت ما به بیان این سیستم ها به طور کامل اشاره کرده ایم ولی توضیح مختصر در این باره به شما عزیزان می دهیم.

دوربین های آنالوگ از انواع مختلفی تشکیل شده اند:

دوربین های دام (سقفی)

دوربین های بولت

دوربین های باکس(صنعتی)

دوربین های چرخشی

دوربین های آنالوگ به این معنی نیستند که کیفیت بدی داشته باشند ولی نصبت به دوربین های تحت شبکه کیفیت پایین تری دارند.

در دوربین های آنالوگ کیفیت تصویر با تی وی لاین (TV Line) مخاسبه می شود.

در دوربین های مدار بسته آنالوگ انتقال تصویر از دوربین به دستگاه ضبط تصاویر به وسیله کابل کوآکسیال صورت می گیرد که بنا به مسافت دوربین تا دستگاه می توانیم مدل مناسب را انتخاب کنیم.

دوربین های آنالوگ نسبت به دوربین های تحت شبکه از یک سری مزیت هایی برخوردار هستند مانند :

در دوربین های آنالوگ ما در متراژ 900 متر نیز می توانیم بدون افت سیگنال کابل کشی نماییم ولی در دوربین های تحت شبکه در هر 100 متر احتیاج به یک ریپیتر داریم.

دوربین های آنالوگ در فضاهای کوچک و داشتن دید کلی بصرفه تر هستند به خاطر قیمت پایین تری که نسبت به دوربین های تحت شبکه دارند.

دوربین های آنالوگ بکسری عیوب نیز دارند مانند:

دوربین های آنالوگ کیفیت پایین تری نسبت به دوربین های تحت شبکه دارند و توانایی وضوح بالا در زمان زوم بر روی تصویر ندارند.

در آخر توضیحات خاطر نشان می شویم که در بعضی از پروژه ها نیازی به صرف هزینه بالا نمی باشد و با کمترین هزینه می توان بیشترین بازده را گرفت.

برای راهنمایی بهتر در زمان خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

گالری تصاویر

درباره پارالل

شرکت پارالل مجری نصب و راه اندازی سیستمهای مخابراتی و نظارت تصویری
خیابان شریعتی بالاتر از مطهری بن بست ناز شماره  17

 تلفن تماس  : 34  24  41  88  - 021

Email :  info@panasonic-parallel.com

Top of Page